Twee nieuwe groene veilingen + sluiting executieveiling
02-04-2019
Morgenochtend 3 april vanaf 10.00 uur sluiten de eerste kavels van de executieveiling van V.O.F. Martin Braas.
Geveild worden o.a. een compleet Smit broeisysteem, John Deere type 6300, 2 Toyota heftrucks, Bloembollenverwerkingsmachines, kuubkisten, prikbakken, Havatec SDB 1 RR 2015 boslijn, Havatec QB 2.0 2016 en vele andere materialen en machines.
Groene veilingen
Het groene veilingteam heeft twee nieuwe opdrachten gekregen. Voor Zonneveld Flower Bulbs V.O.F. veilen we een prachtige kraam hyacinten met goed uitgangsmateriaal. In de veilingagenda staat het complete assortiment met de tuinadressen.
De tweede opdracht is voor J. Clemens Jr. Er gaan tulpen, crocussen en narcissen geveild worden. Kijk hier voor meer informatie.
Wil je op de hoogte blijven van de gewasontwikkeling van de te veilen percelen? Volg dan onze Facebook pagina.
Vergelijkbaar nieuws
Voorbereidingen Groen Veilen in volle gang!
10 april 2024Begin mei gaat het groene veilingseizoen weer van start. Het meten en verzamelen van alle gegevens is in volle gang. Voor de komende tijd staan er zes groene veilingen op de agenda, waarbij de tulp centraal staat. Hieronder de veilingen op een rijtje: Firma H. Wijnhout en Zoon – Hillegom ± 6 hectare voornamelijk Darwin hybride tulpen, klasse I Japan en China Assembol Flowerbulbs B.V. – Breezand ± 6 hectare tulpen, broeierij en droogverkoopsoorten Firma Appelman – Tuinadres: Middenmeer ± 8 hectare tulpen, broeiassortiment (zonder koopbriefjes) Kwekerij Woutersen – Tuinadres: Luttelgeest ± 4 hectare tulpen, broeiassortiment (zonder koopbriefjes) Felix Tulipae B.V. – Tuinadres: Marknesse ± 2 hectare tulpen , broeiassortiment V.O.F. Meurs – Tuinadres: Bant ± 1 hectare tulpen , broeiassortiment In de Coronaperiode zijn wij begonnen met groen veilen vanuit CNB Bovenkarspel. Wij laten de keuze aan de klant: veilen te velde of vanuit CNB Bovenkarspel. Binnenkort staat voor elke veiling de catalogus en de locatie van de veiling online. Update Materialenveilingen De materialenveiling in verband met bedrijfsbeëindiging van bloembollenbedrijf Duineveld in Breezand is succesvol verlopen. Ronald Walkier: “De klant was zeer tevreden.” De inbrengveiling voor Ronico sluit woensdagavond 17 april. “Verder organiseren we in mei nog een materialenveiling voor DeLeeuw Flowerbulb Group B.V. in Sassenheim en voor de Fa. W. Borst in Voorhout.” Klik hier voor de complete veilingagenda.
Terugblik op Groen Veilen seizoen 2023!
23 mei 2023Vorige week waren de laatste groene veilingen in de Mijnzaal van CNB Bovenkarspel. We hadden dit jaar een iets minder gevulde agenda. Vorig jaar waren dit maar liefst 17 veilingen en dit jaar waren het 9 veilingen. Wij kijken nog even terug op het afgelopen seizoen. Terugblik Er is dit jaar gekozen om alle veilingen in de Mijnzaal in Bovenkarpsel te organiseren. Tijdens de veilingen hing er vaak een geanimeerde maar wisselende stemming. Dit kwam voornamelijk door het aangeboden assortiment, de stand en keuringsuitslagen van de gewassen. Het groene veilingseizoen is met variërende resultaten in tulpen, een goed resultaat in narcissen en redelijk tot goed resultaat in de bijzondere bolgewassen afgesloten. Een bijzondere opdracht lag er voor het Veilingteam met de veiling van 35 tulpen zaailingen voor Vertuco B.V. Voor deze opdrachtgever was dit een experiment, de opbrengst maakte de verwachting meer dan waar. De overige opdrachtgevers toonden zich tevreden, dit komt met name door het hoge percentage verkochte kavels en de naverkoop. Voor de nog opgehouden partijen kunt u contact opnemen met de veilingmeesters. Alle gemaakte prijzen zijn hier terug te vinden. Wij willen de opdrachtgevers weer bedanken voor het in ons gestelde vertrouwen!
‘Veilen is een zorgvuldig proces’
22 november 2022Hoewel het seizoen voor groen veilen nu nog ver weg lijkt, zijn de eerste opdrachten alweer binnen. De materialenveilingen lopen jaarrond door, de agenda begint zich zelfs al te vullen voor januari 2023. En dan is er nog de aanbodsbank voor materialen en machines. Voor de aanbodsbank is het team onlangs versterkt met de komst van accountmanager Dan Zwartelé. Veilen doe je niet zomaar, daar gaat altijd een periode van overwegen en afwegen aan vooraf, weet manager Veilen Ronald Walkier. “Je besluit meestal niet van de ene op de andere dag dat je een of meer partijen groen wilt veilen. Wij realiseren ons dat maar al te goed. Als je nog in de fase van overwegen zit, kan het helpen om eens een vrijblijvende afspraak te maken en de mogelijkheden te bespreken. Dan kunnen we ook de stappen doorlopen en weet je als ondernemer vooraf goed wat je kunt verwachten. En waar je voor kiest. Veilen is altijd een zorgvuldig proces.” Nogal wat ondernemers hebben de er afgelopen jaren voor gekozen om hun groene veiling door CNB te laten organiseren. “Inmiddels hebben we ook alweer twee opdrachten in portefeuille voor het nieuwe seizoen. In januari kunnen we daar meer over vertellen.” Groot koperspubliek De agenda voor de materialenveilingen, die CNB in samenwerking met Troostwijk Auctions organiseert, is jaarrond goed gevuld. “We hebben onlangs materialenveilingen afgerond voor Bakker.com, Beerepoot Wijdenes BV en voor Flevo Calla BV. In alle drie de gevallen zeer succesvol met tevreden opdrachtgevers als resultaat. Eerder hebben we de groene veiling mogen organiseren voor broeierij en kwekerij Wireco, nu staat in half januari de materialenveiling op de rol, waarbij de complete inventaris wordt aangeboden. Verder zijn begin november de laatste hyacinten gesneden en geveild bij hyacintenbedrijf J.C.N. van Abswoude uit Rijnsburg. Dit bedrijf stopt vanwege gebrek aan opvolging in combinatie met de hoge energieprijzen. Begin maart staat ook de veiling van de omvangrijke inventaris van W.F. Houdijk & Zonen Bloembollen B.V. op de planning. Op de website https://cnb.nl/veiling-agenda vind je meer informatie over alle materialenveilingen.” Walkier wijst nog maar eens op de meerwaarde van de samenwerking met Troostwijk. “Zij hebben een Europees netwerk van kopers, waardoor het aanbod onder ogen van een enorm koperspubliek komt.” Nieuwe uitdaging De aanbodsbank materialen en machines ontwikkelt zich voorspoedig. “Steeds meer mensen weten ons te vinden, de behoefte aan tweedehands materialen en machines is groot. Ik ben dan ook blij dat we per 1 september het team hebben kunnen uitbreiden met de komst van accountmanager Dan Zwartelé.” Dan startte zijn loopbaan 25 jaar geleden als accountmanager bedrijven bij de Rabobank. In 2019 maakte hij de overstap naar een groothandelsbedrijf in bloemen en planten. Bij CNB heeft hij een nieuwe uitdaging gevonden. “Ik was op zoek naar een dynamische, commerciële functie waarbij ik veel contact heb met klanten. Dat heb ik hier helemaal gevonden. Bovendien spreekt de klantenkring me erg aan, met echte, hard werkende ondernemers. Ik voel me overal welkom en het is plezierig zakendoen.” Grote waarde Ondernemers die ongebruikte materialen of machines in de schuur hebben staan, worden van harte uitgenodigd om contact op te nemen met Dan. “Ik kom graag langs om te inventariseren wat er allemaal staat. Ondernemers staan er soms van te kijken welke waarde hun gebruikte materialen vertegenwoordigen. Zonde om te laten wegstoffen in de schuur, zeker in deze dure tijden. Dus, neem gerust contact met ons op. Of zet je aanbod zelf op de site, dat kan ook, heel eenvoudig.”